Wiza, czyli klucz do bram wakacji

Dowód osobisty oraz paszport to nie są jedyne ważne dokumenty, które musimy mieć ze sobą w podróży. O ile podróżowanie po Europie to swobodne skoki samolotem między państwami, o tyle podróże za Ocean lub też do Afryki, to poważne przedsięwzięcie formalne. W wielu odległych miejscach świata będziemy potrzebowali wizy, aby dostać się na terytorium danego kraju. Wybierając się na wakacje i opłacając z góry pobyt w tropikalnym miejscu warto sprawdzić, czy na przylot do kraju nie będzie nam potrzebna wiza. Sprawdzenie obowiązku posiadania wizy oraz procedury uzyskania wizy są bardzo ważnym elementem każdej podróży zagranicznej.

Podczas planowania podróży za granicę po raz kolejny najlepiej jest się zwrócić o pomoc do stron rządowych. Jedną z misji Ministerstwa Spraw Zagranicznych jest pomoc Polakom mieszkający za granicą oraz rodakom podróżującym za granicę. Na stronie ministerstwa znajdziemy wszystkie potrzebne informacje o sprawach wizowych dla Polaków podróżujących się za granicę oraz odnośniki do stron wszystkich polskich ambasad za granicą, na których dowiemy się wszystkiego o wizach i formalnościach w danym kraju. Czasami wizę będziemy musieli wyrobić przed wylotem, w innym przypadku wiza będzie na nas czekała na pokładzie samolotu lub na miejscu. Wyrabiając wizę warto mieć na uwadze, że zazwyczaj będzie nas to kosztowało trochę pieniędzy.

Sprawdzając informacje o wizach na stronach ambasad warto także zapisać sobie w telefonie oraz w wersji papierowej w portfelu numer telefonu do ambasady, konsulatu, polskich przedstawicielstw, konsulów lub dyżurującego pracownika ambasady. W przypadku zagubienia dokumentów lub jakichkolwiek innych problemów w obcym kraju, personel ambasady jest po to, aby nam pomóc. Sprawdzając, czy w podróży będzie nam potrzebna wiza, warto także sprawdzić, czy kraj, do którego się wybieramy, jest bezpieczny. Ministerstwo na bieżąco informuje poprzez stronę internetową, do których miejsc nie powinniśmy się wybierać w podróż, jeśli nie chcemy wpaść w poważne kłopoty.

Brazil

USA

Stany Zjednoczone, to jedno z najciekawszych i najbardziej niebywałych miejsc na ziemi. Sprawdź, co powinien zobaczyć każdy turysta odwiedzający USA.

Full Report


Wyspa Malta

Malutka wyspa Malta znajdująca się na środku Morza Śródziemnego jest jednym z najpiękniejszych oraz najbardziej egzotycznych zakątków Europy.

Full Report

Szukanie


Reklamodawcy