Malta, czyli kraj otwartych ludzi i pięknej pogody

Choć tytuł artykułu mówi prawdę o Malcie, to jest to tylko prawda częściowa. Malta jest tak różnorodnym i niesamowitym miejscem, że trudno w kilku słowach opisać jej wyjątkowość. Na Malcie z pewnością uderza serdeczność i otwartość miejscowych ludzi, która chyba wynika bezpośrednio z drugiej cechy charakterystycznej Malty - błękitnego nieba i gorącego słońca. Jeżeli polecisz na Maltę pomiędzy czerwcem, a wrześniem, słoneczną pogodę masz gwarantowaną. Malta jest malutką wyspą na środku Morza Śródziemnego, dlatego jest rajem dla plażowiczów, żeglarzy, miłośników łodzi, ryb oraz nurkowania.

Malta jest miejscem, w którym znajdują się najstarsze w Europie świątynie zbudowane ręką ludzką. Valletta, stolica Malty, to zabytkowe miasto-twierdza, który nigdy nie została zdobyta. Dziś przechadzając się wąskimi uliczkami Malty nasza głowa kręci się we wszystkie strony, a oczy nie wierzą w otaczający krajobraz. Valletta jest także usiana licznymi muzeami. Malta jest tak zabytkowa, że zdecydowano o wpisaniu jej w całości na listę zabytków UNESCO. To chyba najwymowniej mówi, ile na Malcie jest do zobaczenia. Wymieńmy choćby Mdinę, St. Julians, Sliemę, Marsaskallę i wiele innych urokliwych miasteczek. Będąc na Malcie warto także wybrać się na wycieczkę na Gozo oraz Comino, mniejsze wyspy należące do archipelagu maltańskiego.

Nurkowie mówią, że na Malcie o wiele więcej do zobaczenia jest pod wodą. U wybrzeży Malty na przestrzeni wieków zatonęło wiele statków oraz zestrzelonych zostało wiele samolotów. Życie morskie w wodach okalających wyspę jest bujne i nie zwykle interesujące. Do spenetrowania jest także wiele jaskiń oraz tunelów. Malta jest miejscem, które po prostu trzeba zobaczyć. Jest to idealne miejsce na wakacje zarówno dla plażowiczów, jak i osób, które lubią zwiedzać.

Brazil

USA

Stany Zjednoczone, to jedno z najciekawszych i najbardziej niebywałych miejsc na ziemi. Sprawdź, co powinien zobaczyć każdy turysta odwiedzający USA.

Full Report


Wyspa Malta

Malutka wyspa Malta znajdująca się na środku Morza Śródziemnego jest jednym z najpiękniejszych oraz najbardziej egzotycznych zakątków Europy.

Full Report

Szukanie


Reklamodawcy